Minust

Ilona Tint

Noorsootöötaja, ettevõtja, rahatarkuse entusiast ja elu nautija!

See kombinatsioon minust on kogunud hoogu viimased 7 aastat. Iga etapp veidi eraldiseisev ja juhtunud erineval ajal. Nüüd on need neli asja koos ühes paketis ning ma saan pakkuda inimestele midagi, mis paneb mind kõige paremas mõistes põlema! 

Noorsootöö võib tunduda rahatarkuse kontekstis veidi veider ja ebaoluline aga sealt on tulnud minu oskus inimesi õpetada ja toetada nii, et õpitu neile päriselt ka külge jääb ning nad tunnevad ennast selles protsessis turvaliselt ja lõbusalt.
Noorsootöös olen ma olnud tänaseks 7 aastat. Selle aja jooksul olen olnud vabatahtlik, keskuse noorsootöötaja ning nüüd tegelen ka teiste noorsootöötajate koolitamise ja valdkonna arenguga.
Minu üheks sihtgrupiks on noored ja nende toetamine sest mina siiralt usun probleemide ennetamisse ning soovin jätkuvalt anda enda panuse toredama ja edukama ühiskonna loomisesse. 

Ettevõtja olen ma olnud veidi kauem kui noorsootöötaja. Ettevõtlus on olnud minu võimalus õppida, areneda, katsetada uusi asju ning kogu aeg leida ennast selle keskel! 

Rahatarkus jõudis minuni väikeste sammudega umbes 2018-2019. Ma olin küll kogu aeg olnud üsna okei oma rahaga ja eelarve oli minu jaoks juba osa elust aga rahatarga inimese võimalused elus motiveerisid mind intensiivselt teemasse sukelduma! Ma lugesin, kuulasin ja võtsin koolitusi, et asjast korralikult aru saada. Ma alustasin ise investeerimist ning ka noortekeskuses töötades rahatarkuse ringide ja tegevustega. Ma näen enda ja teiste ägedate inimeste pealt millised võimalused annab see, kui sa hakkad teadlikult ise oma raha ja elu juhtima. Ja ma ei taha seda tunnet ja võimalusi endale hoida vaid jagada võimalikult paljude inimestega! Tänaseks olen ma rahatarkuse teemal koolitanud sadu inimesi, loonud noortele praktilise rahatarkuse märkmiku ja võtan vastu 1-1 konsultatsioone ning mentorlusi, et levitada rahatarkust nii paljudeni kui veel vähegi võimalik on!

Elu nautija on minu kõige värskem roll. See on sündinud viimase aasta jooksul peale seda kui ma väga tugevat läbipõlemist kogesin. Ma tulin selle tõttu ära palgatöölt ja lõpetasin ka kõik muud projektid/koostööd jms. Ilma pingeta minna tagasi tööle võtsin ma eesmärgiks enda vaimse ja füüsilise tervise. Mitu kuud ei teinud ma sisuliselt mitte midagi vaid lihtsalt taastusin läbipõlemisest. Tänaseks on sellest üle aasta möödas ja ma ei kavatse enam kunagi läbipõlemist kogeda.
Mis tähendab seda, et olen leidmas endas tasakaalu tuleviku planeerimise ja selle nimel töötamise ning hetkes elamise vahel! Sest ilma elu nautimata on väga raske motiveerida end tuleviku nimel ka pingutama ;)